Jedlý papír na dort

Jedlý papír bývá nejčastěji vyroben z rýžového anebo bramborového škrobu. Ke koupi přitom bývá již potištěný různými motivy anebo také čistý, kdy z něj pak můžete vystřihovat různé obrazce podle vlastních představ.

Chcete, aby na nich byl obrázek rodiny, či oslavence? Ve skutečnosti v tom není nic složitého, protože vám na to postačí klasická inkoustová tiskárna. Kromě ní však také potřebujete i jedlý inkoust a zde běžný spotřebitel narazí. Netrapte se, stále existují firmy, které tuto službu nabízejí. Z dodané fotky vám vyrobí obrázek na jedlém papíře, který pak můžete zcela bez obav použít na svůj vlastníma rukama vytvořený dort.

Jedlý papír – aplikace

Jaká je aplikace jedlého papíru? Nemusíte se bát, není to nic složitého. Pokud papír budete klást na dort, který bude mít nahoře krém tak, jak tomu je například u Piškotového dortu, papír prostě vybalíte z ochranného obalu a na povrch dortu s citem položíte a jemně prsty zahladíte.

Jestli je však dort marcipánový, čokoládový anebo má na sobě jinou pevnou polevu, budete k aplikaci potřebovat speciální potravinové lepidlo tzv. Dekorgel s jehož pomocí velice snadno jedlý papír na dort přichytíte.

Při aplikaci jedlého papíru byste měli dbát na to, aby papír nepřišel do přímého kontaktu s ovocem, ovocnou šťávou a vodou, protože by se rozpustil I aplikace pod želatinu je u jedlého papíru zcela nevhodná.


   Podobné recepty:

Napsat komentář

Báječně dorty naleznete taky na stránce www.prima-recepty.cz.
Nezapomeňte na den kdy se slaví datum svatý Valentýn, svátek všech zamilovaných. Přinášíme chutné recepty na saláty a zálivky.
Recepty na vánoční cukroví včetně fotografií a dalších tipů.
Pěkný blog s recepty na dorty a krásnými obrázky dortů.
Recepty online
Online kuchařkaVyzkoušejte ověřené recepty s fotkou na nejlepší dobroty z české kuchyně.
Vyzkoušejte nejlepší recepty na zákusky vhodné pro každou příležitost.
Vaření a pečení.

Přečtěte si nejnovější poker zprávy.

TOPlist