Ozdoby na dorty

Ozdoby na dorty jsou důležitou součástí dortu, bez nich by vlastně dort ani nebyl dortem, ale pouhým koláčem navrstveným na sebe.

Zdobení dortů přitom může být prováděno mnoha způsoby. Ke zdobení můžete použít krémy do dortů, či šlehačku, ale třeba také zakoupené sladkosti jako: bonbony, lentilky, sušené ovoce, drobení, cukrové perličky a čokoládové hobliny.

Ozdoby na dort si můžete vyrobit i samy, a to buď z pravého marcipánu anebo z mléčné hmoty (nepravý marcipán). Recept  na marcipán naleznete také u nás na těchto stránkách.

Dorty můžete ozdobit také jedlým papírem anebo  vlastnoručně vyrobenými ozdobami, či zakoupenými ozdobami z čokolády. O tom, jak zdobit dort jedlým papírem se dozvíte více v článku věnovaný jedlému papíru.

Ve speciálních obchodech existuje i speciální nabídka plastových ozdob na dorty, a dále také čísla a dortové svíčky. V současné době na internetu naleznete celou řadu návodů na vytvoření různých figurek a dalšího zdobení. Stačí se jen porozhlédnout.


 

   Podobné recepty:

Napsat komentář

Báječně dorty naleznete taky na stránce www.prima-recepty.cz.
Nezapomeňte na den kdy se slaví datum svatý Valentýn, svátek všech zamilovaných. Přinášíme chutné recepty na saláty a zálivky.
Recepty na vánoční cukroví včetně fotografií a dalších tipů.
Pěkný blog s recepty na dorty a krásnými obrázky dortů.
Recepty online
Online kuchařkaVyzkoušejte ověřené recepty s fotkou na nejlepší dobroty z české kuchyně.
Vyzkoušejte nejlepší recepty na zákusky vhodné pro každou příležitost.
Vaření a pečení.

Přečtěte si nejnovější poker zprávy.

TOPlist