Slané dorty

Jak potěšit toho, kdo sladké zrovna nemusí? Kromě smažených řízků a obložených mís můžete oslavence potěšit i slaným dortem.

Slaný dort anebo klasika?

Slaný dort je skvělou alternativou klasického dortu, který můžete zhotovit přesně z takových potravin, které má obdarovaný rád. U těchto dortů tvoří základ pečivo, převážně doma upečený chleba, který se prokládá různými doma vyrobenými pomazánkami. Povrch bývá obvykle ozdoben celou řadou různých trvanlivých salámů, šunek, uzených salámů a dalších uzenin. Mimo masné výrobky dort zdobí různé druhy sýrů od těch klasických jakým je třeba Eidam, až po ty luxusnějšího typu (Chedar, Gorgonzola, Gouda atd.). Nezbytnou součástí slaných dortů je zelenina, která dort vytáhne z fádnosti, dodá mu chuť a poslouží i esteticky. Mezi nejpoužívanější patří rajčata, různé druhy paprik, olivy, zelné a salátové listy,okurka, jarní cibulka a pórek.

Pro koho je určen?


Slaný dort by neměl chybět na tabuli při větších oslavách, kde by měl být rovnocenným partnerem klasických dortů a poskytovat tak všem přítomným možnost výběru. Slané dorty se nezhotovují pouze k narozeninám, ale jsou také neodmyslitelnou součástí různých banketů, firemních oslav, rautů a maturitních večírků.

Výroba dortů

Slaný dort si v současné době můžete objednat v různých cukrárenských firmách anebo si jej prostě vyrobíte doma sami. Nemusíte se bát, na internetu je dnes dostupná celá řada receptů, které vám s jeho tvorbou pomůže.

 

   Podobné recepty:

Napsat komentář

Báječně dorty naleznete taky na stránce www.prima-recepty.cz.
Nezapomeňte na den kdy se slaví datum svatý Valentýn, svátek všech zamilovaných. Přinášíme chutné recepty na saláty a zálivky.
Recepty na vánoční cukroví včetně fotografií a dalších tipů.
Pěkný blog s recepty na dorty a krásnými obrázky dortů.
Recepty online
Online kuchařkaVyzkoušejte ověřené recepty s fotkou na nejlepší dobroty z české kuchyně.
Vyzkoušejte nejlepší recepty na zákusky vhodné pro každou příležitost.
Vaření a pečení.

Přečtěte si nejnovější poker zprávy.

TOPlist