admin

Žádná pořádná svatba se neobejde bez svatebního dortu. Společné krájení dortu patří nejen k českým tradicím, kterým vrcholí svatební obřad, je proto důležité, aby svatební dort byl co nejhezčí.

Na svatbě obvykle bývá hned několik různých dortů, ale pouze jeden je označen oficiálně za svatební.  Takové svatební dorty jsou vícepatrové a to buď tak, že se sestavují na speciální patrové podnosy anebo se prostě vrství na sebe.

Éra šlehačkových těžkých pompézních dortů je již naštěstí za námi. Dnes je tvorba svatebních dortů něčím tak jedinečným, že se to dá srovnat s mistrovskými uměleckými díly mistrů cukrářů. Současné svatební dorty by měly korespondovat se stylem svatby, či jeho výzdobou, nebo ostatním jídlem na hostině. Svatební dorty mají obvykle tři patra a jsou obvykle kulaté, ale není to žádné nutné pravidlo. Váš svatební dort proto může mít pater i mnohem víc a jeho tvar může být klidně, čtverec, obdélník anebo třeba osmiúhelník. Současný svatební dort bývá velmi často marcipánový.

Ozdoby svatebního dortu jsou specifické. Kromě figurek ženicha s nevěstou, bývají na dortu imitace snubních prstýnků, květy, závoje a další ozdoby symbolizující svatební obřad a šťastné manželství.


   Podobné recepty:

Napsat komentář

Báječně dorty naleznete taky na stránce www.prima-recepty.cz.
Nezapomeňte na den kdy se slaví datum svatý Valentýn, svátek všech zamilovaných. Přinášíme chutné recepty na saláty a zálivky.
Recepty na vánoční cukroví včetně fotografií a dalších tipů.
Pěkný blog s recepty na dorty a krásnými obrázky dortů.
Recepty online
Online kuchařkaVyzkoušejte ověřené recepty s fotkou na nejlepší dobroty z české kuchyně.
Vyzkoušejte nejlepší recepty na zákusky vhodné pro každou příležitost.
Vaření a pečení.

Přečtěte si nejnovější poker zprávy.

TOPlist